Ağaç Kurdu İlaçlama

Ahşapların düşmanı ağaç kurdu nedir? Pek bilinmediği için ağaç kurdu ilaçlama yöntemleri ve ağaç kurdu mücadelesi nasıl yapılır konuları oldukça merak edilmektedir.

Ağaç kurdu ilaçlama

Ağaç Kurdu Nedir?

Ahşap ürünleri kullanmayı sevenler ağaç kurdu nedir? Ağaç kurdu beyaz şişman tırtıla benzeyen ufak ve zararlı haşere türlerinden biridir. Ortalama olarak 2,5 mm ile 5 mm arasında değişen vücut ölçülerine sahip olduğu gibi kirli sarı renkli bacaklarıyla da dikkat çekici bir böcek türüdür. Ağaç kurdunun larvalarının ortalama olarak 7 mm kadar olabildiği bilinmektedir. Yine ağaç kurdu larvalarının da nemli alanlarda 22 ile 23 derecedeki sıcaklık değerlerinde ideal bir şekilde çoğaldıkları da bilinmektedir.

Hemen iletişime geçin

0541 572 41 61

En uygun fiyat fırsatlarını yakalayın

Ağaç kurduyla etkin bir şekilde mücadele edilmesi gerekmektedir. Kurtlar ahşap yüzeyler üzerinde küçük delikler açarak en derin noktalara kadar ilerlemektedir. İlerlerken de maalesef ahşaplarda oyuntular bırakmakta ve tüm güzelliğini yok etmektedir. Kurtlar beslenmeye devam ettikçe arkalarında yeni oluşumlar için de larvalarını bırakmaktadır. Kısa sürede büyüyen larvalarda ahşabı hızla tüketmeye devam etmektedir. Bu haşere türünün en önemli özelliği ise kurtların ahşap içinden böcek şekline dönüşerek çıkmasıdır.

Erişkinlik döneminde artık böcek olarak yüzeylerde kahverengi böcekler olarak görebilirsiniz. Kurtlar kadar uzun ömürlü olmayan bu böcekler birkaç gün içinde ölürler. Ancak ahşap içinde yumurtalardan üreme hızla devam etmektedir. Ahşaplarınızın yüzeylerinde delikler görmeye başlamış iseniz veya beyaz kurtları yüzeylerde görmeye başladıysanız evinizde veya iş yerlerinizde zararlı bir haşere var demektir. Ağaç kurdu sorunun sorunsuz bir şekilde giderilmesi için mutlaka profesyonel bir hizmetin alınması şarttır!

Ağaç kurdu nasıl olur?

Doğanın karmaşıklığı ve zenginliği içinde birçok canlı türü kendi özel yaşam döngülerine sahiptir. Bu canlılardan biri de ağaç kurdudur. Ağaç kurdu, genellikle ağaçların içinde veya altında yaşayan, özel bir evrim geçirmiş olan bir böcek türüdür. İlginç bir şekilde, ağaç kurtları, ağaçlarla olan özel ilişkileri ve yaşam süreçleriyle dikkat çeker.

Ağaç Kurdu İlaçlama

Elbette ki ağaç kurdu ilaçlama hizmetlerinin varlığı beraberinde önemli kazanımları da getirmektedir. Tam da bu noktada söz konusu hizmetlerin profesyonel anlamda alınmasının önemi bir kez daha karşımıza çıkmaktadır. Bundan dolayı şayet ağaç kurdu sorunundan kalıcı bir şekilde uzak kalmayı istiyorsanız; mutlaka firmamızdan destek almak durumundasınız!

Ağaç kurtları sadece ev eşyalarının içerisinde değil bahçe ağaçlarının da iç kısımlarında yaşamaktadır. Canlı ağaçların ölümüne neden olan bu türün hemen ilaçlanması gerekmektedir. Ağaç kurdu ilaçlama yöntemleri normal böcekler için kullanılan uygulamalardan çok farklıdır. Bu nedenle mutlaka profesyonel destek gerekmektedir. İlaçlama firması özel karışımlı ilaçlar ve jeller ile en doğru uygulamayı yaparak hem bahçenizde hem de evinizde bulunan bu kurtlardan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Oldukça sinsi ve sessiz olan bu kurtlar ahşaplara büyük zararlar vermektedir Bu nedenle de hemen etkin bir mücadele başlatılması gerekmektedir. Bu tür haşerelerden kurtulmak için uygulanacak olan ilaçları bireysel olarak bulmanız mümkün değildir. Bundan dolayı bu türden haşerelerle mücadele için mutlaka profesyonel bir destek almak da şarttır.

Karşınızda olan türün özelliklerini tam olarak bilmeden yapılan uygulamalar sadece kısa süreli çözümler sağlayacaktır. Bu nedenle alanında uzman olan ilaçlama firmalarından acil olarak destek almanız gerekmektedir. Ahşaplarınızın hızla yok oluşunu durdurmak için özel karşım ilaçlar ile en doğru şekilde müdahale edilmelidir. Aksi halde bu kurtlar farklı alanlara hızla yayılmaya devam ederek yaşam alanlarınızdaki konforu bitirecektir.

Ağaç Kurdu Mücadele

Ağaç kurtları beyaz küçük tırtıl halinde olduğu zaman bulunduğu yerlere çok fazla zarar vermektedir. Bu evredeki ağaç kurdu mücadele yöntemleri ile durdurulmalıdır. Deliklere ve olabilme ihtimali olan her yer özenle ilaçlanarak gerekli tüm müdahale doğru şekilde yapılmalıdır. İlaçlama firmaları türü oldukça iyi bildiği için hem kurtları hem de larvaları yok edecek olan ilaçları enjekte ederek eski konforunuza kavuşmanızı sağlayacaktır. Kaliteli ilaçlama hizmeti için firmamızla iletişime geçebilirsiniz!

Ağaç kurdu ilaçlama fiyatları

Yağız İlaçlama olarak, müşterilerimize şeffaf bir hizmet sunmayı ilke edinmiş bir firmayız. Ağaç kurtlarıyla mücadele konusunda sizlere sunduğumuz örnek fiyatlarımız, güvenilir ve etkili çözümleri uygun fiyatlarla almanızı sağlar. Özel tekliflerimiz için firmamızla iletişime geçebilir ve ağaçlarınız için en uygun çözümü bulabilirsiniz.

Bahçe Boyutu: 100 m² – İlaçlama Ücreti: 1500 TL

Park veya Kamu Alanı: 500 m² – İlaçlama Ücreti: 2500 TL

Fiyatlar alanın büyüklüğüne ve işin karmaşıklığına bağlı olarak değişiklik gösterir.

Yorum yapın