Arı İlaçlama Fiyatları

Bal kadar değerli bir gıdayı bize sunan arı nedir aynı zamanda kimi zaman hayati derecede önemli olan arı ilaçlama ile arı ilaçlama fiyatları ne kadardır?

Arı Nedir?

arı
sarı renk arı görseli

Besin değeri yüksek olan bal üretimini yapan arı nedir? En küçük 4-5 cm boyu olan uçan, kanatlı ve iğneli bir hayvandır arı. Üç bölmeden oluşurlar; baş, göğüs ve karındır. Kanatları ise zar yapıdadır. Arı yaşamı boyunca bir kaç ürün verir. Bunların en başında bal, bal mumu, polen, arı sütü, propolis ve arı zehridir. Bir bal üretiminde işçi bir arı bir günde 50-100 çiçeği gezmesi gerekmektedir.

Hemen iletişime geçin

0541 572 41 61

En uygun fiyat fırsatlarını yakalayın

Arıların 42 günlük ömürleri vardır. Bu ömür bir insanı veya bir hayvanı soktuklarında hemen ölürler. Arının iğnesi, yumuşak olan deriden çıkmaz. Bağırsağa bağlı olan iğne iç organları parçala ve ölürler. Sert veya kabuklu yüzeylere iğnesini batırdığında çıkar. Arı sokması bazen öldürücü sonuçlar verir. Arı sokmasına maruz kalan kişi alerjik bir yapısı var ise acilen solunum desteğine ve antihistaminikler verilmelidir. Peki bir de arı ilaçlama, ilaçlama fiyatları, arı ilaçlama fiyatları hakkında da bilgi vermek isteriz.

Arı ilaçlama

Elbette ki arı ilaçlama hizmeti kimi zaman zorunlu bir hizmet olarak karşımıza çıkar! Bulunduğunuz ortamda çok fazla arı var ise arı ilaçlama yollarına başvurmalısınız. Eğer bir işçi arılarınız yok ise ve arıcılıkla uğraşmıyor iseniz, evinizin çevresinde veya daire katı olan apartmanınızın bir bölümünü kaplamışlar ya da yuva yapmışlar ise tek çareniz arı ilaçlaması yapmanız. Çünkü eşekarısı, bal arısı, yabani arı gibi türleri vardır. Bu sebeple profesyonel bir firmadan yardım almanız gerekecektir. Sıvı ilaçlama yapılır. Bu ilaçlama ile apartman veya ev sakinleri için önlemler alınır. Tek bir defa ilaçlama yapıldı diye bir daha olmayacak değildir. Çünkü arılar peteklerini bıraktıkları yere tekrar dönmek isteyeceklerdir. Bu nedenle profesyonel destek ekibi ile ilaçlama yapılmalıdır.

Arı İlaçlama Fiyatları

Elbette ki arı ilaçlama fiyatları ilaçlama hizmetinin sunulacağı alanın büyüklüğü ve ilaçlama koşullarıyla doğrudan ilgilidir. İlaçlama koşulları da bu konuya dahildir. Yani ilaçlama şirketleri türünü, ilaçlama yerini, koşulları görmeden size fiyat vermesi pek bir anlam ifade etmeyecektir. İlaçlanacak olan yerin keşfi yapılmalı daha sonra fiyat verilmelidir.  Böylesi çok daha uygun olacaktır.

Arı ilaçlama fiyatları hakkında; ilaçlama yapılacak olan arılar eşekarısı veya yabani arılardır. Eğer bal arıları ise hiçbir firma ilaçlama yapamaz. Bunlar için belediyelere veya ilgili kurumlara başvurmanız gerekecektir. Eğer yabani tür arılar ise o zaman firma size özel giysiler giymiş olan eğitimli ekiplerini gönderecektir. Arı ilaçlama özel uygulama gerektiren bir çalışmadır. Kampanyalar kapsamına girmez. Yapılacak alanın büyüklüğü, zorluğu, ilaçlama koşulları fiyatı çok büyük oranda etkilemektedir. Piyasa araştırması yapmanız ama elinizi çabuk tutmanız gereken bir durumdasınız.

Yorum yapın

Hemen araHemen Destek Alın..!