Ev İlaçlama

Evde İlaçlama Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilir?

Ev İlaçlamaGününüzün kaç saatini evde geçiriyorsunuz? Yaşam alanlarımızdan en temel olgu olan evlerimiz, insanlar için gerek barınma gerek güvenlik ve gerekse de aile ortamı demektir. Bununla birlikte bazen bu yaşam alanımıza böcekler, haşereler, pireler vb. gibi davetsiz misafirler gelebilmektedir. Üstelik gerekli çözüm yolu uygulanmadığında maalesef ki kalıcı sonuçlar alamazsınız. Bu durumdan şikayetçi misiniz? Daha fazla zaman kaybetmeden ve dolayısıyla ortamınızda bulunan böceklerin sayısı daha çok artmadan, ev ilaçlama Kocaeli hizmetinden yararlanın.

Ev İlaçlama Nasıl Yapılır?

Alanında uzman bir teknisyen ekibi, evinizi ziyaret ederek keşif çalışmalarına başlar. Burada böceklerin yoğunluk durumu, evinizin hangi bölgelerinde bulunduğu, yuvaları diğer etmenler tespit edilir. Akabinde hangi böcek ilaçlama türünün kullanılması gerektiğinin değerlendirmesi yapılır. Uzman ilaçlama teknisyenleri ile gerçekleştirilen bu işlem de sıklıkla püskürtme yöntemi uygulanır. Bu uygulama yöntemi ile evinizin her yerine nüfuz eden bir çalışma gerçekleştirilmiş olur. Dolayısıyla herhangi bir böcek veya haşere ile bir daha karşılaşmazsınız. Tabii bu durum sadece uzman ve profesyonel bir ev ilaçlama hizmeti almanızla mümkün olacaktır.

Hemen iletişime geçin

0541 572 41 61

En uygun fiyat fırsatlarını yakalayın

Ev ilaçlama da genel itibari ile en çok kullanılan 3 teknik mevcuttur. Bunlar; kokulu, kokusuz, jel ilaçlama yöntemleridir. Ev ilaçlama ne kadar sürer? Sorusu da, sıkça sorulan sorular arasında gelmektedir. Her birinin cevabı, tekniklere ve böcek yoğunluğuna göre fark etmekle birlikte ortalama 30 dakika ila 2 saat arasında sürmektedir.

Kokulu İlaçlama:

Yaşam ortamınızda çok yoğun bir şekilde böcekler bulunuyorsa bu teknik kullanılmaktadır. Keza hamam böcekleri gibi çoğu kimyasala bağışıklığı olan böcekler evinizde ise yine çok etkili bir yöntem olan kokulu ilaçlama uygulanır. Böylece böceğin üzerine yapışan ilaç, onu yuvasında yok ederken diğerleri için de aynı durum söz konusu olacaktır.

Kokulu ilaçlama yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Sorusu gerçekten önemli bir husustur. Çünkü bu yöntem uygulanırken kesinlikle siz ve varsa evcil hayvanınız ev içerisinde bulunmamalısınız. Aksi durumlarda anlık olarak veya uzun vadede sağlık sorunları ile karşılaşmanız olasıdır. İzmit ilaçlama ekibi, profesyonel donanım ve çalışmaları ile birlikte en doğru uygulamaları yapmaktadır. Bu konudaki detaylar ve yapılması gerekenler için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Evinizin ilaçlaması bittikten sonra muhakkak birkaç saat havalandırılmalı ve oksijen yoğunluğu arttırılmalıdır. Bu işlemlerden sonra tekrar evinize dönebilirsiniz. Böceksiz ve huzurlu evinize…

Kokusuz İlaçlama:

Adından anlaşılacağı üzere kokusu olmayan ve su katıklı olan ilaçlama yöntemidir. Ev ilaçlama İzmit için aradığınız hizmeti vermektedir. Bu ilaçlama tekniğinde de sıvı püskürtme işlemi uygulanarak gerçekleştirilmektedir. Kokusuz ilaçlama genellikle haşereler için kullanılmaktadır. Buna pire, tahta kurusu gibi dayanıklı olan haşereler dahil değildir.

Peki, kokusuz ilaçlama yapılırken nelere dikkat edilmelidir? Bu durumda evinizi terk etmenize gerek yoktur. Bununla birlikte eğer astım, bronşit gibi rahatsızlıklarınız bulunuyorsa 30 dakika kadar evinizde bulunmayabilirsiniz. Çünkü bu çalışmada camlar kapatılır ve kesin sonuç almak için evin dışarıdan hava alması engellenir. Evcil hayvanlarınızı da bulundurmamanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü onların koku reseptörleri, insanlarınkine göre çok daha hassastır. Bu ilaçlama yönteminde, kesinlikle hiçbir gıda içeriğinizle temas olmamalıdır. Açıkta tabak, çatal, kaşık gibi temas edeceğiniz eşyalarınız bulunmamalıdır. Bu uygulama evinizin ve haşerelerin yoğunluğuna bağlı olmakla birlikte yaklaşık yarım saat, bir saat kadar sürmektedir.

Jel İlaçlama:

Özellikle hamam böcekleri gibi dayanıklı böceklerin yok edilmesinde kullanılan bir tekniktir. Ev ilaçlama İzmit, ev ilaçlama Gebze araştırması içerisindeyseniz bu yöntemler sizin için en ideal çözümlerdir. Jel ilaçlama tekniğinde, hamam böceği veya diğer böcek türleri ilacı yer. Akabinde yuvasına geçtiğinde orada ölür. Böcekler, kendi ölülerini de yemektedir. Bundan dolayı büyük bir etki-tepki sonucu ile birlikte tüm haşere ve böceklerden kurtulursunuz.

Jel ilaçlama yönteminde nelere dikkat edilmelidir? Sorusu konusunda içinizi ferah tutmalısınız. Çünkü bu uygulamanın insan sağlığı üzerinde herhangi bir yan etkisi yoktur. Çalışmalar sırasında evinizi terk etmenize veya ilaçlama sonrasında temizlik yapmanıza gerek yok. Keza evcil hayvanlarınız için de herhangi bir olumsuzluk söz konusu değildir. Uzun süre etkisi devam eder. Bunun sebebi ilacın tıpkı bir virüs gibi böceğe geçmesi ve etkileşimde bulunduğu diğer böcekleri de etkilemesinden kaynaklanmaktadır.

Ev İlaçlama Fiyatları

Tüm bu tekniklerle birlikte evinizdeki böcek ve haşerelerden kurtulabilirsiniz. Peki, tüm bu çalışmalar için Kocaeli ev ilaçlama fiyatları nasıldır? Yaşam alanınızda bulunan böceklerin sıklığı, çeşitliliği ve uygulanacak yönteme göre bu konu değişkenlik göstermektedir. Keza uygulama esnasında ne kadar ilaç kullanılacağı da ev ilaçlama fiyatları hususunda bir etkendir.

Ancak merak etmeyin. Kocaeli, İzmit ilaçlama firmaları ve Gebze ev ilaçlama hizmetlerinde sizlere en uygun ve kesin sonuç alacağınız hizmetlerimizi uygulamaktayız. Fiyatlar, ilaçlama yöntemleri ve keşif ve uygulamalar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın