Fare İlaçlama

Yaşam alanlarında zarar verme noktasında sıkıntılı olan fare nedir dahası fare ilaçlama nasıl yapılır, yine fare ilaçlama ücretleri hakkında merak edilenler yer alıyor.

Fare nedir?

Kimilerine pek de sevimli gelmeyen fare nedir? Farenin büyüğüne ne denir sorusuna Sıçangiller familyasından olan ve uzun kuyruklarıyla çıplak kulaklarıyla dikkatleri üzerine çeken kemirgen türüne fare denir. Uzun bıyıklı olan bu memeli hayvanlar; sivri çeneli ve ufak kara gözleriyle de dikkatleri üzerine çekerler. Ülkemizde genelde sıçan terimi de fareler için çokça kullanılmaktadır. Ancak sıçan farenin daha büyüğüne denir. Her iki kemirgen türü de yaşam alanları için risk taşımaktadır.

Hemen iletişime geçin

0541 572 41 61

En uygun fiyat fırsatlarını yakalayın

Fare ilaçlama

Koku alma duyuları gelişmiş olan fareler, beslenebilmeleri için birtakım arayışlar içerisine girerler ve bu arayışlar beraberinde fare ilaçlama işlemini getirir. Kemirgenler sınıfına dahil edilen bu memeli hayvanlar bulunduğunuz ortamdaki birçok nesneyi kemirerek kullanılamaz hale getirmesiyle bilinir.

Genel olarak karınlarını doyurmak ve besin bulmak için insan yaşamının olduğu bölgelere gelen farelerin defedilmesi mal sağlığını korumak açısından önemlidir. Farelerin ortaya çıkardığı maddi ve manevi zararlara karşı önlem almak için birtakım işlemler gerçekleştirilir. Bu işlemlerden bir tanesi de ilaçlama uygulamasıdır.

Bu noktada bireyler ilaçlama hakkında araştırma yapmalı ve buna göre bir hizmet talep etmelidir. Bu noktada bireylere ilaçlama hizmeti sunulmaktadır. Sizler de bulunduğunuz mekandaki farelerin bırakmış olduğu tahribattan kurtulmak istiyorsanız ilaçlama hizmetlerine başvurabilirsiniz. Bu noktada verilecek olan ilaçlama hizmetinin profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmesi, farelerden tamamen kurtulabilmek adına önem arz etmektedir.

Hizmet talep ettiğiniz firmanın çalışma prosedürü, işlem planı, kullanılan ilaçlama materyalleri, uygun fiyat garantisi ile göz doldurması gerekmektedir. İlaçlama işlemi gerçekleştirilirken çevreye zarar vermemesi de hayli önemlidir. Firmanın fareleri yakından tanıyor olması, mevcut fare türüne göre ilaçlama planı oluşturması, kullanılacak ilacın belirlenmesi de önem taşımaktadır. Bina fare ilaçlama hizmetlerine olan ihtiyacın her geçen gün itibariyle artış gösterdiğini de ifade edebiliriz.

Fare ilaçlama nasıl yapılır?

Ev veya iş yerlerinde kış aylarında ortaya çıkan farelerin kontrol altına alınması için fare ilaçlama hizmet ve firmaları tercih edilir. Fare ilaçlama nasıl yapılır cevabından önce önce güvenlik önlemlerini almak önemlidir. İlaçlama işleminde ilk adım uygun koruyucu ekipmanları (eldiven, maske) giyerek gıda, evcil hayvan mamaları gibi yiyecekleri saklamak veya kapatmaktır.

Farelerin bulunduğu alanın belirlenerek ilaçlama işlemi öncesi yuvarlarının tespiti yapılır. Yuvalar genellikle duvar çatlakları tavan araları veya bodrum gibi gizli yerlerdir. İlaçlama için kullanılan zehirli yem veya fare kapanları bu bölgelere yerleştirilir. Bina fare ilaçlamada kullanılan zehirler dikkatli olarak kullanılmalı ve evcil hayvanların veya çocukların ulaşamayacağı yerlere saklanmalıdır.

İşlem sırasında dikkat edilmesi gereken başka bir önemli faktör ise kullanılan ilaçlama ürünlerin etiket talimatlarına uygun şekilde kullanılmasıdır. İlaçların doğru miktarda ve yerleştirildiği bölgeler konusunda profesyonel yardım almak faydalı olacaktır. İlaçlamanın ardından farelerin ölümlerini izlemek ve cesetlerini temizlemek gerekebilir. Bina fare ilaçlama işlemi zahmetli ve tehlikeli olacağından profesyonel fare ilaçlama firmaları arasında yer alan Yağız ilaçlama firmasını tercih edebilirsiniz. Bu şekilde, farelerin kontrol altına alınması sağlanırken aynı zamanda güvenliğiniz de korunmuş olur. Bize iletişim sayfasından ulaşabilirsiniz.

fare ilaçlama hizmetine ait fare resmi

Fare ilaçlama ücretleri

Farelerden kurtulmak için fare ilaçlama ücretleri ile ilgili yaptığınız araştırmalar neticesinde sizler de hizmetinizin sınırlarını belirleyerek bir teklif alabilirsiniz. Fare ilaçlama fiyatlarını etkileyen birtakım hususlar mevcuttur. Örneğin işlem uygulanacak alanın metre kare cinsinden büyüklüğü, farelerin ne zamandan beri mekânda bulunduğu ve kullanılan aygıtların kalitesi fiyatı etkilemektedir.

Bu alanda profesyonel bir çalışma ortaya koyan firmalar ile görüşebilir ve istediğiniz ilaçlama hizmetini kolayca alabilirsiniz. Kullanılan ilacın kalitesi, yöntem, zamanlama, materyaller bu hizmetin başarısını artırmaktadır. Tüm bu kriterlerin bir arada bulunması işlemden başarı sağlamak açısından değer arz etmektedir. Kullanılan ilaçlama yemlerinin yanı sıra istasyon denilen bir aygıttan yardım alınması işlem üzerindeki başarıyı artırmaktadır. Farelerin bulundukları ortamdaki yemi yemeleri için kendilerini rahat ve güvende hissetmeleri gerekmektedir.

Çok güçlü koku duyuları ve sezgileri olan bu hayvanlar güvenmedikleri besinleri tüketmemektedirler. Bu sebeple yem istasyonu denilen materyal ile fareye güvenli bir ortam oluşturulmakta ve yemi yemesi sağlanmaktadır.

Tüm bu uygulamalar, farelerin bulunduğunuz ortamlardan defedilmesi ve malınıza zarar vermemesi için hassasiyetle gerçekleştirilir. Bu noktada profesyonel hizmet, uygun fiyat ve %100 başarı ile hizmet sunan fare ilaçlama firmalarıyla görüşebilir ve farelerin istilasından kurtulabilirsiniz.

Yorum yapın