Karafatma İlaçlama Fiyatları

Zararlı haşerelerden karafatma nedir ve onlardan kurtulmak için karafatma ilaçlama nasıl yapılır sorusuyla karafatma ilaçlama fiyatları da merak konusudur.

Karafatma nedir?

karafatma ilaçlama
karafatma böceği

Karanlık yerlerden hoşlanan ve ışıktan kaçan karafatma nedir? Böcek türlerinden bir tanesi olan bu canlının boyutları 2 ile 5 cm arasında değişmektedir. Bacaklarının uzun olması nedeniyle örümceklere benzetilmektedir. Bu hayvanlar kendilerini tehlikede hissettiklerinde etrafa çok kötü bir koku yaymaktadır. Türlerine özgü bir savunma çeşididir. Ayrıca savunma halindeyken arka bacakları üzerinde dikilmeyi tercih etmektedirler. Onlara evlerin daha çok ambar, kiler, mahzen gibi yerlerinde rastlanır.

Hemen iletişime geçin

0541 572 41 61

En uygun fiyat fırsatlarını yakalayın

Bitkisel ve hayvansal kırıntılarla beslenen bu böcekler tahıl ve kepek gibi ürünleri de çok sever. Çiftleşme sonrasında tek seferde üç yüzü aşan yumurtalar bırakabilmektedir. Hızlı bir şekilde çoğalıyor olması barındırdıkları tehdidi arttırır. Gerekli önlem alınmazsa kısa sürede evi istila edebilirler. Özellikle kenar ve kuytu yerler saklanmaları için en ideal noktalardır. Hamamböceğine benzese de farklı türlerdir ve onlarla mücadelede farklı metotlar uygulanır.

Karafatma ilaçlama

Bu tür böcekler çok pis yerlerde yaşadıklarından ötürü taşıdıkları pisliği ve mikrobu etrafa yaymaktadır. Bu nedenle zaman kaybetmeden karafatma ilaçlama işleminin gerçekleştirilmesi gerekir. Aksi takdirde pek çok hastalık durumu ortaya çıkabilir, besinler bozulur ve sebze – meyveler zarar görür. Bu nedenle tek bir tane bile görülse harekete geçilmesi lazımdır. İnsan sağlığına yönelik bir tehdit unsuru olduğu için dikkatli olmakta yarar vardır. Özellikle bu tür haşerelerle ilaçlama yöntemiyle kurtulmak mümkündür. Ancak mutlaka hizmet aldığınız firmanın alanında uzman olması da şarttır!

Çok sayıda ilaç kullanımıyla birlikte böceklerden kurtulmak mümkündür. Bu ilaçların alınıp bilinçsizce uygulanması sorunu çözmeyebilir. İlaçların kullanım şekli ve dikkat edilmesi gereken noktalar farklı olacağından uzmanların yapması daha sağlıklı olacaktır. Profesyonel bir ilaçlama desteğinin alınmasıyla birlikte problem kalıcı olarak çözülür. Sıvı ve jel ilaçlama yöntemleri bulunmaktadır. Sıvı olanlar ulaşılması güç yerlere de uygulanabileceğinden oldukça etkilidir.

Karafatma ilaçlama fiyatları

İlaçlama tekniği olarak püskürtme veya buharlama kullanılmakta olup karafatma ilaçlama fiyatları hesaplanırken bazı hususlara dikkat edilir. Bunlardan biri ilaçlanacak alanın tipidir. Toplam ilaçlanacak yerin metrekaresi ve böcek yoğunluğu da bu noktada bakılan hususlardandır. En doğru fiyat değerlendirmesi için firma ile doğrudan temasa geçmek gerekmektedir. Karafatma ilaçlama fiyatları sürekli bir şekilde güncellenmektedir. Zira sunulan hizmetin özelliğine göre birbirinden farklı fiyat seçeneklerinden söz etmek mümkün olmaktadır.

Şirket fiyat teklifi yapmadan önce ev keşfi yapacaktır. Eve gelen eksperler duruma göre hangi ilacın kullanılacağına ve evde çalışacak personel sayısını da belirlemektedir. Böylece Karafatma ilaçlama hizmetleri konusunda sorunsuz bir işlemin yapılması da sağlanmış olacaktır. Uzman ekip doğru teknik kullanarak böcekleri ve yumurtalarını saklandıkları küçük yerlerde bile yakalayarak yok etmektedir. Yaşam alanlarının belli aralıklarla bu işlemin yapılması daha sağlıklı bir ortam sunacaktır.

Yorum yapın

Hemen araHemen Destek Alın..!