Kertenkele İlaçlama

Evlerde ortaya çıkan bir haşere olarak kertenkele nedir sorusu merak edilmekte olup kertenkele ilaçlama ve kertenkele mücadele yöntemleri de araştırılmaktadır.

Kertenkele nedir?

kertenkele ilaçlama
yeşil kertenkele

Dünyada üç bine yakın türü bulan bir haşere olan kertenkele nedir? Soğuk iklim bölgelerinde kedine yaşam alanı bulan bir böcektir. Bu canlıların en önemli özelliği de kendilerini yenileme yetileridir. Daha çok kırsal alanlarda yaşamını sürdüren insanlar bu canlılara alışkın olsa da kentteki insanlar durum farklıdır. Apartmanlarda görülen bir kertenkele ciddi telaşa sebep olabilir. Bu nedenle de ilaçlama işlemi gereklidir. Kertenkelenin varlığı beraberinde önemli sorunları da getirmektedir. Bundan dolayı kertenkele tehlikesi söz konusu olduğunda mutlaka biran önce bu sorunun bertaraf edilmesi şarttır!

Hemen iletişime geçin

0541 572 41 61

En uygun fiyat fırsatlarını yakalayın

Yaşandığı takdirde oldukça can sıkıcı bir soruna neden olan haşerelerin ortadan kaldırılması için profesyonel destek alınmalıdır. Kendi imkanlarınızla önünü alamayacağınız bir sorun olması dolayısıyla alanında kaliteli bir hizmet sunan firma ile anlaşmak gerekir. Kertenkele türlerinin çoğunun insana bir zararı bulunmamaktadır. Yine de zehirli bazı ender çeşitleri de vardır. Haşere zararsız da olsa evlerde görülmesi istenen bir şey değildir. Bu bağlamda önlemlerin alınması ve en kısa zamanda onlardan kurtulmak için harekete geçilmesi gerekir.

Kertenkele ilaçlama

Denizde ve karada yaşamaya uygun biçimde gelişmiş olan bu haşereler için kertenkele ilaçlama işlemi bazı durumlarda tek çaredir. Dil yapıları diğer böceklere göre oldukça uzundur. Bu da onları diğer türlerden ayırır. Bu canlılardan kurtulmak da çok güçtür. Hızlı hareket etmesi dolayısıyla yakalamak neredeyse imkansızdır. Bundan dolayı bu canlılar görüldüğünde firma ile iletişime geçip ilaçlama yapmak gerekir.

Soğuk bir yapıya sahip olan kertenkeleler, çoğu zaman evdeki serin ve gölge kısımlarda olmayı tercih etmektedir. Yumurtlayarak üremeleri de onları daha tehlikeli hale getirilir. Bu nedenle vakit geçirmeden yok edilmesi lazım gelir. Bitkiler ve ağaç kökleri bu hayvanların hedefi durumundadır. Evde bitkiler varsa onlara zarar gelmeden müdahalede bulunulmalıdır. Burada dikkat edilecek en temel husus ise kertenkele tehlikesinin bertaraf edilmesinde mutlaka bir profesyonel hizmet almak olmalıdır!

Kertenkele mücadele yöntemleri

Sıklıkla evlerin içinde ve bahçelerde rastlanan bu canlılar uzmanlara teslim edilmelidir. Kertenkele mücadele yöntemleri konusunda sağlıklı sonuç almak için ilaçlamanın uzman ekiplerce yapılması gerekmektedir. Açık havalarda yapılan ilaçlamalarda kokulu maddeler kullanılabilmektedir. Madde doğrudan kertenkelenin cildine uygulanır. Konutlardakiler için ise sisleme yöntemi ile mücadele edilir. Böylece kısa sürede sorundan kurtulmak mümkün olur.

Evlerin içindeki ilaçlamalarda işlem öncesinde ortamda yiyecek ve içecek bulunuyorsa onların üzerinin mutlaka kapatılması gerekir. Sonrasında temizlik yapmanın daha kolay olabilmesi için koltuk, sehpa, ünite ve masaların da üstü örtü ile örtülebilir. Bilinçsiz yapılan ilaçlamaların olumsuz sonuçlar doğurabileceği unutulmamalıdır. Önlem olarak açık yerlerin kapatılması ve pencerelere sineklik takılması önerilmektedir.

Yorum yapın

Hemen araHemen Destek Alın..!