Kırkayak İlaçlama

Yaşadığı bölgede kırkayaklarla karşılaşanlar, kırkayak nedir? Kırkayak ilaçlama ve kırkayak mücadele gibi soruların cevaplarını da merak ederler.

Kırkayak nedir?

Bahçelik alanlarda yaşayanlar, çok ayaklı böcekleri gördüklerinde kırkayak nedir?  Segment olarak ifade edilen bu eklembacaklılar, her bir segmentlerin de iki çift ayağa sahiptirler. Bilimsel adı diplopoda şeklindedir. Yavaş hareket eden çok bacaklılar sınıfındaki bu hayvanların 10 bin türü bulunmaktadır. Genellikle 36’dan 400’e kadar ayağa sahip olabilmektedirler.

Hemen iletişime geçin

0541 572 41 61

En uygun fiyat fırsatlarını yakalayın

En çok ayağı olan kırkayak türü 750 ayağa sahiptir ve Illlacme plenipes türü olarak bilinmektedir. 5 cm uzunluktaki bu hayvanların renkleri ise kahverengi ya da siyahtır. Kırkayak yaşam alanları bakımından çok geniş bir yelpazede yaşayabilen bir böcek türü olarak karşımıza çıkar. Dolayısıyla kırkayakların yaşam alanlarından biran önce bertaraf edilmesi hayati derecede önemli bir husus olarak karşımıza çıkar!

Kırkayak ilaçlama

Kırkayak ısırdığında ne olur?

Kırkayaklar, çok sayıda bacakları ve genellikle insanların korkulu rüyası olmuş bir böcek türüdür. Geceleri ortaya çıkan ve karanlık köşelerde dolaşan bu hayvanların insanları ısırdığı durumlar nadir olmakla birlikte, bazen kaçınılmaz olabilir. Kırkayakların ısırdığında ne gibi etkiler ortaya çıkar?

Kırkayak ısırmaları genellikle kaşıntı ve hafif ağrıya neden olabilir. Kırkayakların ağız yapılarından kaynaklanan zehirli olmayan bir salgıdan kaynaklanabilir.

Kırkayakların tükürükleri, insan cildine temas ettiğinde bazı insanlarda hafif cilt tahrişi veya kızarıklığa yol açabilir. Hafif ve geçici olup, ciddi bir sağlık sorununa yol açmazlar.

Kırkayak ısırmaları genellikle ciddi enfeksiyon riski taşımaz. Isırık bölgesindeki cildi kaşıma alışkanlığı, mikropların girişine neden olabilir. Isırılan bölge temiz tutulmalı ve enfeksiyon riski azaltılmalıdır.

Kırkayak ilaçlama

Dışarıdan yaşadığımız yerlere girip yuva yaparak insanları ısıran çok ayaklılardan kurtulabilmek için kırkayak ilaçlama hizmetine başvurulmaktadır. Kırkayaklar, bazen ıslak bitkilerin olduğu yerde bazen de yaprak döküntülerinin olduğu yerlerde yaşamaktadırlar. Özellikle bahçelik ve açık alanlarda yaşayan bu çok bacaklıların beslenmesi ise çürük meyvelerle olur. Rutubeti bol alanları seven kırkayaklar, çürük meyvelerin yanı sıra ölü böcekle de beslenmektedir. Kırkayakla mücadele etmek için de mutlaka bir ilaçlama firmasına başvurmak gerekir.

Kırkayak ilaçlama nasıl yapılır?

Kırkayak istilalarından kurtulmak için başvurulan kırkayak ilaçlama nasıl yapılır? Evlerimize ya da bahçelerimize girerek zamanla çoğalan kırkayaklar, insanları ısırdığı için rahatsızlık vermektedir. Isırdıkları yerler kızardığı ve şiştiği için de özellikle çocukları korkutmaktadırlar. Bu tür olumsuz durumlarla karşılaşmamak adına da çoğalmalarını önlemek için ilaçlama yöntemine başvurmak şarttır.

Kırkayak ilaçlamada hem insanın yaşadığı yerin hem de varsa bahçenin ilaçlanması gerekir. Özellikle de işlem sırasında uygun ilacın kullanılmasına dikkat edilmelidir. Çünkü kullanılan ilaçların hem çevreye hem de insan sağlığına zarar vermemesi önemlidir. Kırkayak ilaçlama hizmetleri günümüz koşullarında profesyonel bir düzeye sunulmaktadır.

Kırkayak nedir? ilaçlama ve mücadele

Evlerinde ya da bahçelerinde uzun ve çok bacaklı hayvanları görenler kırkayak nedir? İlaçlama ve mücadele nasıl olur? Diye araştırırlar. Bu tür canlılar insan sağlığını olumsuz etkilediğinden, onlardan kurtulmak için profesyonel bir ekiple anlaşılmalıdır. Özellikle her yere yumurtalarını bıraktıkları için de ilaçlama işlemi detaylıca yapılmalıdır.

Kırkayak zararlı mı?

Doğanın çeşitli canlıları arasında kırkayaklar bahçelerde, ormanlarda ve hatta evlerimizde karşımıza çıkan ilginç canlılardır. Birçok insan kırkayakların zararlı olup olmadığını merak etmektedir.

Evlerde kırkayaklarla karşılaşmak, bazen endişeye neden olabilir. Öoğu kırkayak türü insanlara zarar vermez. Ev içinde görülen kırkayaklar genellikle nemli alanlarda yaşayan türlerdir. Nemli ortamları seven kırkayaklar, evdeki rutubetli bölgelerde bulunabilir. Bu durum hijyen sorununu veya su sızıntısını işaret eder ve kendileri zararlı değildir.

Bazı kırkayak türleri, özellikle tarım ürünlerine zarar verebilen veya ev içinde rahatsızlık yaratabilen türlerdir. Kırkayakların çoğu ekosistemde dengeleyici bir rol oynar.

Kırkayak ilaçlama fiyatları

Bahçesinde ya da evinde kırkayaklardan kurtulmak için firmaya başvuranlar, kırkayak ilaçlama fiyatları ne kadardır? Sorusunu merak ederler. Bu konuda da net olarak fiyat belirtmek ise doğru değildir. Çünkü fiyatlar, ilaçlama yapacak firmanın büyüklüğüne ve alanın genişliğine göre değişiklik göstermektedir.

Konuya ilişkin kırkayak ilaçlama için ayrıntılı bir araştırma yapıldığında, bütçeye uygun gelen firmayı seçmek mümkündür. Fakat özellikle bu aşamada firmanın kalitesine de ayrıca önem göstermek, daha doğru olacaktır.

Tek Seferlik İlaçlama: 750 TL – 1250 TL arası

2 Kez İlaçlama Paketi: 1500 TL – 2500 TL arası

Yıllık İlaçlama Anlaşması: 8000 TL – 12000 TL arası

Kırkayak ilaçlama firması arıyorsanız bizimle iletişime geçerek yardım alabilirsiniz. Firmamız farklı yöntemleriyle farklı haşere türlerine karşı başarılı şekilde mücadele etmektedir.

Yorum yapın