Sivrisinek İlaçlama

Havaların ısınmasıyla birlikte ortaya çıkan sivrisinekler insanoğlu için sorun teşkil etmekle birlikte; sivrisinek nedir? Sivrisinek ilaçlama ve sivrisinek mücadele konuları da merak edilmektedir.

Sivrisinek nedir?

Sivrisinekler, insanların kanını emerek beslenen kanatlı haşereler olarak bilinmektedir. İnsanlar kanlarını emen bu haşereleri merak etmişlerdir ve sivrisinek nedir? Sorusu akıllarına gelmiştir. Bu haşereler havaların ısınmasıyla birlikte ortaya çıkmaya başlarlar. Deniz ve bataklık gibi yerlere yakın konumlarda üreme sağlayabilirler.

Hemen iletişime geçin

0541 572 41 61

En uygun fiyat fırsatlarını yakalayın

Evlere giren bu kanatlı böcekler, geceleri ortaya çıkarak insanlardaki temiz kanı emerler. Isırılan alanda kızarıklık ve kaşıntı görülmesi başlıca belirtilerdendir. Emdikleri kanı başka insanlara taşıdıkları için olası virüslerin yayılmasını sağlayabilirler. Sivrisineklerden kurtulabilmek esasında bulaşıcı hastalıklardan da kurtulmak noktasında önemli kazanımları beraberinde getirmektedir.

Özellikle yazlık yerlerde çok fazla karşılaşılan sivrisineklerin nemi, sıcağı ve karbondioksiti çok sevdikleri bilinmektedir. Evlerin camlarına takılan teller ve belediyeler aracılığı ile yapılan ilaçlamalar alınan önlemler arasındadır. Esasında kalıcı bir şekilde sivrisineklerin bertaraf edilebilmesi için mutlaka profesyonel düzeyde bir ilaçlama hizmetinin alınması şarttır!

Sivrisinek ilaçlama

Günümüzde en modern tekniklerin kullanımı ile birlikte sivrisinek ilaçlama işlemleri yapılmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kriterler ile ilaçlama işlemleri sağlanmaktadır. Özellikle yaz aylarında sabah ve akşam her gün olmak koşuluyla sivrisinek ilaçlaması yapılmaktadır.

sivri sinek ilaçlamaEvlerde bulunan birkaç sivrisineği yok etmekle çözüme ulaşılamayacağı bilinmelidir. Siz kendi evinizdeki sorunu çözdüğünüzü düşünürken, komşunuzda bulunan su kaynakları sivrisinek üremelerine yeni alanlar sağlayacaktır. Toplu bir şekilde sivrisineklerden kurtulmak için profesyonel ekiplerden yardım alınmalı ve ilaçlama işlemleri uygulanmalıdır.

Sivrisinek mücadele

Günümüzde uzman ekipler sivrisinek mücadele için erkenden çalışmalara başlamaktadır. Sivrisineklerin üreme ortamları sıcak ve soğuk sular, bataklıklar ve dereler olduğu bilinmektedir. Profesyonel ekipler, buralarda çoğalmaya başlayan sivrisinek larvalarının olabilme ihtimalini düşünmektedir. Buna karşı ekipler de ilaçlama işlemlerini olabildiğince hızlı sağlamaktadırlar.

Genellikle Nisan ayında başlatılan sivrisinekler ile mücadele için ilaçlama çalışmaları yaz boyunca devam ediyor. Tek başına uzman ekipler ile bu çalışmaların yürütülemeyeceğini unutmamalıyız. Herkes evinde ve çevresinde üstüne düşen görevleri yaptığı taktirde üremelerin ve çoğalmaların önüne geçilebilecektir.

Sivrisinek mücadele yöntemleri

Kimyasal ve doğal olarak birçok sivrisinek mücadele yöntemleri bulunmaktadır. Belediyelerin yaptıkları ilaçlama çalışmaları kimyasaldır. Bu çalışmalar aslında insan bedenine zarar verebilmektedir. Zamanla sivrisinekler bu ilaçlara bağışıklık kazanmaktadır ve sivrisinekler üzerinde etkisi kalmamaktadır.

Sazlık kenarlarındaki çalıların yakılması ile birlikte sivrisineklerle beslenen kurbağa gibi hayvanlar da zarar görmektedir. Yatak odalarında sivrisinek kovucularının kullanımı sağlanabilir. Prize takılarak çalışan, sprey ya da tablet şeklinde çeşitleri bulunmaktadır. Birkaç kişisel sivrisinek mücadele önerisi olarak;

  • Evlerde sarı ampul kullanımı,
  • Su birikintisi yapabilecek her şeye dikkat etmek, (havuzlar, saksılar vb.)
  • Camlara tel taktırmak,
  • Çocuklar için cibinlik kullanımı,
  • Fesleğen gibi bitkilerin kullanımı

Önerilir. Bununla birlikte son zamanlarda sivrisinekle mücadele için mutlaka profesyonel bir düzeyde hizmet almak şarttır.

ULV ilaçlama yöntemi, sisleme yöntemi olarak geçmektedir. Yerleşim alanlarına yapılmaz. Sivrisineklerin toplu olarak bulundukları alanlara uygulanır. Sivrisinek mücadele yöntemleri arasında en etkilisi olarak bilinmektedir. İlaçlama yöntemini etkili bir düzeyde uygulamak için de mutlaka alanında uzman olan bir ekip ve profesyonel bir hizmet sunan bir firma olması şarttır!