Akar Böceği İlaçlama

Mite adıyla da ön plana çıkan akar böcekleri gözle görülemediği için Akar Böceği Nedir? Akar Böceği ilaçlama gibi konular merak edilmektedir.

akar ilaçlama

Akar böceği nedir?

Akar böceği sadece mikroskopla gözlemlenebilir bir eklem bacaklıdır. Evlerde bulunan bu böcek türü, halk arasında “ev tozu” olarak da geçmektedir. Peki, Akar Böceği nedir? Acarina alt türü olarak karşımıza çıkan Akar Böceği; eklem bacaklı böcekler grubu içerisinde yer alan bir böcek türüdür. Sadece mikroskobik ortamda gözlemlenebilen bu böcek türünün boyutu 0.1 ile 0.5 mm’dir.

Kuru iklimi sevmeyen bu canlılar genellikler Akdeniz ve Karadeniz ikliminde bulunur. Kuru iklim ve yüksek rakımlı yerlerde rastlanmaz. Kendine özgü dokusuyla dikkatleri üzerine çeken Akar Böceğinin ilaçlanması da mutlaka profesyonel bir düzeyde yapılmalıdır.

Hemen iletişime geçin

0541 572 41 61

En uygun fiyat fırsatlarını yakalayın

İnsan derisinden dökülen pislikler ile beslenir. Evdeki her türlü eşyada yaşamını sürdürür. Özellikle yatak, yorgan gibi eşyalarda bulunur. Bu eşyalarda yaşamasının sebebi insan derisinden dökülen parçalarla hayatını sürdürdüğü içindir. Yaşam alanlarında sıklıkla karşılaşılan bu türden böcekler, hijyen şartlarının oluşmasına da engel olmaktadır. Çok fazla türü olduğu bilinmektedir. Karada ve suda rahatlıkla hayatına devam edebilmektedir. Dört çift bacağı bulunmaktadır.

Akar böceği ilaçlama

Sağlık açısından evlerde ve işyerlerinde böcek ilaçlaması yapılması çok önemlidir. Söz konusu gözle görülemeyen canlılar olduğunda ise bu konunun hassasiyeti iki kat artmaktadır. Akar böceği ilaçlama görünmeyen düşmanlar ile savaşmayı sağlayacaktır. Elbette ki Akar Böceği ilaçlama işleminin detaylı ve özenli bir şekilde yapılması da şarttır!

Uzman ekipler bu böceklerin yerleşim alanlarını, nasıl alanlarda yaşayıp, beslendiklerini bilirler. Profesyonel olarak ilaçlama yaparak evler gözle göremediğimiz yaratıklardan arındırılır. Evinizdeki kumaş bulunan her şey en ince ayrıntısına kadar temizlenmelidir. Özellikle yatak odaları ayrıntılı şekilde toz ve kirlerden arındırılmalıdır.

Akar böceği zararları

Sadece 24 saatte kendi ağırlığından fazla dışkı bırakabilen bu eklem bacaklılar, emekleyen bebekler için büyük tehdit oluşturmaktadır. Bundan dolayı Akar Böceği zararları sıklıkla gündeme gelmektedir. Bundan dolayı bu böceklerin zararlarından korunmak için mutlaka profesyonel bir düzeyde Akar Böceği ilaçlama hizmeti almak şarttır!

Küçük boylarına rağmen insanları ısırabilen bu mikroskobik canlılar alerjiye neden olabilecekleri gibi, astım ve bronşit gibi solunum yolu hastalıklarına da yol açabilirler. Sürekli bir kaşıntı söz konusuysa da akar böceği zararları ile karşı karşıyasınız demektir. Bitkilerinize de yerleşebilen akar böceği ağ örme özelliğine sahiptir. Evcil hayvanlarınıza yerleşerek kaşıntıya neden olabilmektedirler.

Akar böceği gözle görülür mü?

Akar böcekleri genellikle mikroskopik boyutlarda olup, çıplak gözle görülmeleri oldukça zordur. Bu durum akar böceklerinin ev veya iş yerlerinde sessizce çoğalmasına ve zarar vermesine yol açar. Akar böcekleri genellikle bitkilerde toprakta veya hayvanların üzerinde bulunur. Çoğu zaman görünmezler ve varlıkları fark edilmez.

Akar Böceği İlaçlama firması arıyorsanız bizimle iletişime geçerek yardım alabilirsiniz. Firmamız farklı yöntemleriyle farklı haşere türlerine karşı başarılı şekilde mücadele etmektedir.

Akar böceği ısırır mı?

Akar böceklerinin insanları ısırması genellikle nadir bir durumdur. Bu böcekler genellikle bitki özsularıyla beslendikleri için insan cildine karşı pek ilgi göstermezler. İnsanlar üzerinde zararlı etkilere neden olma ihtimalleri oldukça düşüktür. Bazı durumlarda cilde temas etmeleri kaşıntı ve tahrişe neden olabilir.

Akar böceği nasıl temizlenir?

Akar böceğini temizlemek oldukça zahmetli ve zor bir iştir. Bu yüzden uzman ekiplerden yardım almak bulabileceğiniz en iyi çözümlerden birisidir. Akar böceği nasıl temizlenir? Sorusuna birçok cevap verebilmek mümkündür. Bu yanıtları biliyor olmak; bu tür böceklerden kurtulmak noktasında da önemli avantajları beraberinde getirmektedir.

Sürekli kullanım alanında olan koltuklar ve yatakları buhar makineleri ile temizleyebilirsiniz. Unutulmamalıdır ki, akar böcekleri perdelerde, kıyafetlerde, yastık ve yorganlarda çok rahat bir şekilde ürer ve yaşamaya devam ederler. Bu yüzden gözle görülmeyen canlılar için uzman ekiplerden yardım almak en iyi çözümü getirecektir.

En etkili çözüm arasında ULV ilaçlama gösterilmektedir. Sisleme yöntemiyle yapılan ilaçlama sistemi ile böceklerin yaşam alanlarına doğrudan ulaşım sağlanır. Akar böceği ilaçlaması yapılarak kökten çözüm sağlamak için böcek ilaçlama şirketleri ile irtibata geçilmelidir. Görüldüğü üzere Akar Böceği ilaçlama faaliyetlerinde birden fazla yöntem tercih edilmektedir!

Yorum yapın