Mite Böceği

İnsan yaşamını olumsuz olarak etkileyen Mite böceği nedir, mite böceği İlaçlama nasıl yapılır? İşte Mite böceği ilaçlama konusuna dair merak edilen her şey!

Yağız İlaçlama Firması olarak, müşterilerimizin sağlığı ve konforu bizim önceliğimizdir. Son zamanlarda sıklıkla karşılaşılan bir sorun olan mite böceği pek çok kişinin rahatsızlık duyduğu bir durumdur.

Hemen iletişime geçin

0541 572 41 61

En uygun fiyat fırsatlarını yakalayın

Mite Böceği nedir?

Gözle nadir olarak görülebilen Mite böceği nedir sorusu son zamanlarda yaygın olarak aratılmaya başlanmıştır. Bu böcekler akarların bir türüdür ve halk arasında daha çok toz böceği olarak bilinirler. Oval bir yapıya sahiptirler. Ancak gözle bu yapı seçilemez. Bu böcekler canlılardan dökülen derilerle beslenirler. İnsan yaşamını oldukça olumsuz etkilerler. Bu böcekler insanlarda astım ve bronşite sebebiyet verirler.

mite böceği

Beslenmesini insan üzerinden sağlayan bir çeşit asalaktır. Bazı insanlar mite böceklerini hissedebilir. İğne batması şekilde bir hissiyat oluşturabilirler. Özellikle tozlu ortamlar başta olmak üzere insanların ve hayvanların bulunduğu her ortamda yaşayabilirler. Tozlu ev eşyalarında yaşamakla beraber özellikle halı ve yataklarda barınırlar. Bu durum özellikle emekleyen ve yerde oynayan küçük çocuklar için tehlike yaratmaktadır.

Mite böceği ilaçlama

Mite’ları evinizde gördüyseniz veya iğne batması şeklinde bir rahatsızlığınız varsa Mite böceği ilaçlama yaptırmalısınız. Çünkü insan yaşamını olumsuz etkileyen asalaklardır ve bulundukları tozlu ortamda hızla çoğalabilirler. Bu durumdan tek bir şeyle kurtulmak mümkündür. O da ilaçlama yaptırmaktır. Evde bulunan toz veya katı temizlik ürünleri maalesef etkili olmamaktadır. Üstelik fayda etmediği gibi zararlı sonuçlara da sebep olabilmektedir. Böylece mite böceğinin mutlaka yaşam alanlarından uzak tutulması da olmazsa olmaz bir işlem olarak karşımıza çıkar!

İlaçlamanın sıvı olarak yapılması gerekmektedir. Bu böceklerin yok edilmesinin tek yöntemi buharlama yapmaktır. İlaçlama yapılırken alan büyük ise ki özellikle otel ve yurtlarda püskürtme yöntemi ile çalışılmaktadır. İlaçlama firmaları Mite böceklerine özel olarak üretilmiş ilaçları kullanarak bu sorunu ortadan kaldırmaktadır. Bu tür ilaçlamalar mutlaka özenli bir şekilde yapılması şart olan ilaçlama faaliyetleridir. Bundan dolayı da söz konusu ilaçlama faaliyetlerinin mutlaka profesyonel bir firmadan alınması da şarttır!

Mite böceği ısırığı

Mite böceği mikroskopik boyutta olan ve genellikle ev tozunda bulunan bir böcek türüdür. İnsanlar için genellikle tehlikesiz olsalar da bazı durumlarda ciltte kaşıntı, kızarıklık ve ısırıklara neden olabilir. Özellikle yatak, halı ve kumaşlarda sıklıkla bulunan mite böcekleriyle temas sonucu ortaya çıkar.

Mite böceği ısırığı belirtileri

  • Mite böceği ısırığı, genellikle kaşıntıya ve ciltte kızarıklığa neden olur. Özellikle gece saatlerinde daha belirgin hale gelir.
  • Mite böceği ısırıkları genellikle küçük, kırmızı noktalar bir araya gelerek ciltte daha büyük kızarıklıklara dönüşebilir.
  • Mite böceği ısırıkları ciltte tahrişe neden olarak uyku kalitesini düşürür ve genel yaşam konforunu olumsuz etkiler.

Mite böceği hakkında bilgi

Tozlu ortamlarda, özellikle de halı ve yataklarda bulunan Mite böceği hakkında bilgi vermek gerekirse; bu böcek oldukça olumsuz şartlar yaratmaktadır. Oval bir yapıya sahip olan bu asalaklarda 8 adet ayak bulunmaktadır. Kesici bir ağız yapısına ve körelmiş gözlere sahiptirler. Ortamda koloni halinde bulunurlar. Alerjik hastalıklara neden olurlar. İnsan derisinin döküntülerinden beslenerek çok kısa bir sürede sayı olarak çok fazla artmaktadır. Çünkü 1 gram insan derisi ile milyonlarca asalak beslenebilmektedir.

En tehlike yaratan kısmı ise bir günlük bir zaman zarfında dahi kendi ağırlığının birçok katı dışkı bırakmasıdır. Çünkü günde ortalama 25-35 sefer dışkı bırakmaktadırlar. Özellikle çocuklar başta olmak üzere kişilerde kaşıntılara ve kızarıklıklara sebep olmaktadırlar. Bu akar türünden kurtulmak için ilk olarak profesyonel bir şekilde ilaçlama yaptırılmalıdır. Ardından ise temizliğe dikkat edilmelidir. Özellikle yataklar sık sık havalandırılmalı ve nevresimler değiştirilmelidir.

Mite böceği nasıl yok edilir?

Eğer Mite böceği ilaçlama firması arıyorsanız bizimle iletişime geçerek yardım alabilirsiniz. Firmamız farklı yöntemleriyle farklı haşere türlerine karşı başarılı şekilde mücadele etmektedir.

Mite böceği ile mücadelede etkili sonuçlar almak için profesyonel yardım almak önemlidir. Yağız İlaçlama Firması olarak, mite böceğiyle ilgili sorunlarınıza çözüm odaklı yaklaşımlar sunuyor ve uzman ekibimizle sizlere yardımcı oluyoruz.

Yorum yapın